Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
Ślub nad jeziorem, na Kaszubach
WESELA

Jak zorganizować wesele nad jeziorem?

Dla większości par wesele nad jeziorem pozostaje w strefie marzeń, ale nie musi tak być. Organizacja takiej uroczystości wcale nie jest tak problematyczna, jak mogłoby się wydawać.

Zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy już wiele ślubów nad jeziorem i chętnie podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem. Dzięki tym wskazówkom możesz mieć pewność, że Wasze wesele nad jeziorem będzie wszystkim, o czym marzycie!

Usiądźcie wygodnie, zrelaksujcie się i pozwólcie nam pomóc Wam zaplanować idealny ślub nad wodą!

Za co pary i goście kochają wesela nad jeziorem?

Obserwujemy, że ślub plenerowy staje się coraz częściej wybieraną opcją. Szczególnie wśród osób, które kochają spędzać czas nad wodą, na łonie natury. Dla nich ślub nad jeziorem jest idealnym pomysłem.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że piękna sceneria wody łączy w sobie urok, relaks i zapewnia, nie tylko parze młodej, ale też gościom, niezapomniane wrażenia.

Jest coś wyjątkowego w jeziorze, co sprawia, że zwyczajnie lubimy spędzać nad nim czas, a jeśli łączy się to jeszcze z jednym z najważniejszych dni w życiu – ciężko wyobrazić sobie lepsze miejsce do celebracji ślubu.

Wybierając salę weselną, która mieści się w hotelu, Wy i Wasi goście, możecie przyjechać nad jezioro dzień przed ślubem, a nawet i wcześniej, by odprężyć się, wypocząć. Dzięki temu samo wesele będziecie w stanie przeżywać jeszcze milej i cieszyć się z niego jeszcze mocniej, bez uczucia przejmującego zmęczenia.

Wiemy, że tuż przed ślubem emocje i stres sięgają zenitu. Aż się prosi, by je rozładować na łonie natury, a przy okazji doglądać ostatnich przygotowań. Organizując wesele nad jeziorem, jest to możliwe.

Ślub nad jeziorem ma jeszcze jedną, istotną zaletę – ogranicza  koszty związane z dekoracjami. Naturalna sceneria jest już piękna sama w sobie, więc nie musisz szaleć z wystrojem i wydawać na niego majątku. Wręcz przeciwnie, zachowaj lekkość, zwiewność i prostotę!

Wyobraźcie sobie, że za oknami rozpościera się widok na jezioro i lasy. Naprawdę niewiele trzeba do tego dołożyć, by stworzyć efekt WOW. Natura już wzięła na siebie większość roboty 🙂

Organizując uroczystość nad jeziorem, możecie się spodziewać, że Wasi goście będą się na niej świetnie bawili. Atmosfera jeziora udziela się wielu osobom, nie tylko młodym. 

Wyobraź sobie aromat lasu mieszający się z subtelnym zapachem jeziora, do tego delikatny wiatr we włosach i na twarzy oraz piękną zieleń dookoła. To wyostrza zmysły i pomaga w jeszcze głębszym przeżywaniu każdej chwili. Doświadczycie tego Wy i Wasi goście.

Sala weselna nad jeziorem – Kaszuby.

Pierwszą rzeczą, o jakiej musicie pomyśleć, planując wesele nad jeziorem, jest odpowiednie miejsce. Odpowiednie, czyli takie, które trafia w Wasze gusta i ma doświadczenie w organizacji ślubów nad jeziorem.

To, że sala znajduje się nad wodą, to jeszcze za mało. Dowiedzcie się, czy właściciele aranżowali już takie uroczystości i jaki mają na nie pomysł. Dobre miejsce i obsługa może zdjąć z Waszych barków mnóstwo obowiązków, zmartwień i zapewnić Wam spokój, który przed ślubem jest na wagę złota.

Praktyczne wskazówki.

Wiele par młodych zdecydowało się już na wesele w Leśnym Dworze, dlatego wiemy dokładnie, jakiego wsparcia potrzebują przyszli małżonkowie, marzący o ceremonii nad jeziorem.

Wytypowaliśmy 5 głównych kwestii, o których powinien pomyśleć każdy organizator plenerowego wesela.

Przygotujcie się na wypadek deszczu.

Deszcz to koszmar planistów ślubnych, ale nie musi zrujnować Waszego wielkiego dnia. Przygotujcie plan B. Jeśli pogoda nie dopisze, dobrze jest mieć możliwość przeniesienia się do zadaszonej sali. Nawet jeśli utkniecie na zewnątrz w deszczu, ceremonia nad jeziorem może być nadal piękna, o ile macie ustawione weselne namioty, a gości wyposażycie w białe parasole.

Oceńcie salę weselną.

Często przyszli małżonkowie są tak oczarowani jeziorem, że z większą gotowością akceptują niedociągnięcia samej sali weselnej. Oczywiście nie oceniamy tego. To kwestia priorytetów, jednak chcemy, żebyście wiedzieli, że nie trzeba iść na kompromisy.

W Leśnym Dworze na przykład, większość par decyduje się na organizację wesela na sali. Jest na tyle urokliwa i bezpieczna (bez względu na pogodę), że to tu odbywa się większość uroczystości.

Z okien sali weselnej widać zieloną polanę, jezioro i lasy. To zachwyca gości. Często słyszymy od nich, że czują się u nas jak w innym, lepszym świecie.

Umożliwiamy naszym gościom wykorzystanie dwuhektarowego terenu wokół Leśnego Dworu i Jeziora Węgorzyno w takim zakresie, jaki im odpowiada. Możemy zorganizować ślub plenerowy lub wykorzystać plener jako strefę lounge i miejsce koktajlu. Zdarza nam się też rozstawiać nad jeziorem namioty na luźniejsze poprawiny, kiedy to możemy na przykład rozpalić grilla w klimatycznym patio nad jeziorem. 

Zadbajcie o zakwaterowanie.

Organizacja wesela w miejscu, gdzie możecie wynająć pokoje, zdejmie Wam z barków problem koordynowania noclegów w oddalonych hotelach, czy pensjonatach. To wygodne rozwiązanie dla Was i Waszych gości.

Sięgnijcie po pomoc w organizacji ceremonii.

Tutaj ponownie wraca do nas kwestia wyboru dobrego miejsca na wesele. Obsługa nastawiona na realizację potrzeb Waszych i gości stanowi różnicę, między przyjemną i napiętą atmosferą.

W Leśnym Dworze zorganizowaliśmy przestrzeń tak, by maksymalnie ułatwić parom dopięcie wszystkich przygotowań w pięknym stylu:

Wykorzystajcie okazję na sesję zdjęciową nad jeziorem.

Planując wesele nad jeziorem, pomyślcie od razu o malowniczej sesji. Zdjęcia w takich miejscach wychodzą bardzo efektownie.

Chętnie udostępniamy gościom dodatkowe rekwizyty, aby mogli zyskać fotografie lepsze niż zakładają. Plaża z pomostem, kajaki, rowery wodne – z tego wszystkiego mogą korzystać. Ogranicza ich tylko wyobraźnia, a sesje zdjęciowe na wodzie są wprost bajeczne.

Do tego dochodzi zachód słońca nad jeziorem. Zdjęcia na jego tle cieszą się wyjątkową popularnością. Goście chwalą się nimi jeszcze długo po weselu.

Na potrzeby bardziej szalonych sesji, możecie też wejść do wody. Dzięki temu, że nie jest ona słona, nie musicie martwić się, że zniszczcie stroje, nawet jeśli je zamoczycie.

Jesteśmy gotowi, by towarzyszyć Wam w tym ważnym dniu i pomóc zorganizować wesele nad jeziorem. Niezapomniane, nieszablonowe, wyjątkowe. Kameralna, romantyczna uroczystość na Kaszubach – takie pomagamy tworzyć.

Najlepsze jest to, że goście pamiętają tego typu wesela długo. Mogą spędzić weekend nad jeziorem, celebrując jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu swoich bliskich. Wiemy, jak bardzo zależy parom młodym, by ich goście dobrze wspominali ich wesele.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.