Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english

Leśny Dwór to obiekt z długimi tradycjami, mieszczący się w jednej z najpiękniejszych kaszubskich miejscowości – Sulęczynie.

O nas

Został on wybudowany przez rodzinę Heidensteinów w 1704 roku, a początkowo stanowił jedynie środkową część obecnego budynku. Dopiero w XIX wieku, kiedy to majątkiem władali Łaszewscy, dobudowano boczne skrzydła. Po sprzedaży ziemi wraz z dworem państwu pruskiemu, grunty zalesiono, a w dworze umieszczono siedzibę nadleśnictwa. Tę samą funkcję budynek pełnił w XX wieku.

Później obiekt przekształcono w ośrodek wypoczynkowy, którym pozostał aż do 2014 roku. Organizowany tutaj od 1995 roku w ostatni weekend lipca festiwal „Jazz w lesie” ma już ustaloną renomę, koncertowali tu najwybitniejsi przedstawiciele tego gatunku muzyki, może się też poszczycić rzeszą wiernych fanów.

Przedsiębiorstwo budowlane PB Górski wykupiło Leśny Dwór w 2015 roku z zamiarem utworzenia tutaj eleganckiego obiektu noclegowego na bazie zespołu pałacowo-dworskiego. Po prestiżowym Hotelu Quadrille Relais & Châteaux w Gdyni przyszedł czas na kolejne miejsce z duszą, otoczone naturą, będące oazą spokoju i wytchnienia.

Lokalizacja w samym centrum tzw. Szwajcarii Kaszubskiej, w pięknych okolicznościach przyrody sprawia, iż jest to idealna przestrzeń na zorganizowanie niebanalnej ceremonii zaślubin czy też wspaniałego przyjęcia weselnego – w malowniczej scenerii i z dodatkowymi atrakcjami na łonie natury.

Poza tą główną działalnością weselną w Leśnym Dworze odbywają się także imprezy okolicznościowe, szkolenia, konferencje czy pobyty integracyjne.

REGION

Kaszuby

Położone na północy Polski Kaszuby uważane są za jeden z najpiękniejszych regionów. To kraina jezior i lasów, której urokowi wprost nie można się oprzeć. Wszechobecna cisza i spokój, malownicza przyroda oraz bogate zaplecze rekreacyjne to tylko niektóre z tutejszych atutów. Nie bez powodu rejon ten nazywany bywa wręcz Szwajcarią Kaszubską.

Sulęczyno to wyróżniająca się miejscowość tego obszaru, leżąca na styku pięciu krain geograficznych: Pojezierza Kaszubskiego, Pojezierza Bytowskiego, Wysoczyzny Polanowskiej, Równiny Charzykowskiej i Borów Tucholskich. To właśnie sprzyja atrakcyjności gminy i jej różnorodności geograficznej. To raj dla miłośników rowerowych czy pieszych wycieczek, nordic walkingu oraz pasjonatów aktywności wodnych, na których czekają łódki, zarybione jeziora, a także spływy kajakowe. Można tu również jeździć konno, a okoliczne wsie i miasteczka kryją w sobie liczne turystyczne atrakcje i takie perełki jak na przykład Kamienne Kręgi w Węsiorach.

zakwaterowanie

Pokoje

W Leśnym Dworze do Państwa dyspozycji są dwa budynki: XVIII-wieczny Dwór Myśliwski oraz sąsiadująca z nim bardziej współczesna Oficyna. Obywa dla Państwa komfortu połączone są wewnętrznymi przejściami. Łącznie znajduje się w nich 30 pokoi mogących w maksymalnym ustawieniu pomieścić do 93 osoby.

We Dworze znajdą Państwo:
* 1 pokój Double Superior
* 10 pokoi Double / Twin Superior
* 1 Apartament Superior
* 1 Apartament Lux

W Oficynie mogą Państwo wybrać:
* 4 pokoje Double Basic
* 2 pokoje Double
* 5 pokoi Double Plus
* 4 pokoje Double Lake View
* 2 Apartamenty

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod:
recepcja@lesnydwor.pl
+48 58 684 50 15

wesela

Sale

Leśny Dwór Sulęczyno to idealne miejsce na wymarzony ślub i wesele. Otaczający go zielony dwuhektarowy teren doskonale nadaje się na wzruszające ceremonie zaślubin czy sesje zdjęciowe w plenerze. Z kolei znajdująca się we Dworze imponująca Sala Balowa z widokiem na jezioro pozwoli komfortowo ugościć do 120 osób. Alternatywna, równie elegancka, sala restauracyjna w Oficynie wygodnie pomieści do 80 osób.

Powierzając nam organizację tak ważnego wydarzenia, mogą mieć Państwo pewność, że dopełnimy wszelkich starań, by był to absolutnie wyjątkowy i niezapomniany dzień. Piękne wnętrze i malownicze otoczenie, wyśmienita kuchnia restauracji Biôłi Trus oraz dyskretna opieka naszego wykwalifikowanego personelu to gwarancja spektakularnego wesela.

miejsce

Ogród

Sulęczyno słynie z organizowanych tu różnego rodzaju wydarzeń. Niemała część z nich dotyczy świata muzyki jak Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy czy Jazz w Lesie. Inne wykorzystują naturalny potencjał tego regionu i eksplorują jego piękno.

Zachęcamy do odkrywania walorów Kaszub dzięki naszym propozycjom ofertowym oraz kalendarzowi wydarzeń. Przekonają się Państwo, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

ODPRĘŻENIE

Strefa wellness

Kameralna strefa wodna z widokiem na jezioro to punkt obowiązkowy wizyty w Leśnym Dworze. Do Państwa dyspozycji jest tu basen, jacuzzi, sauna sucha i łaźnia parowa. Wygodne leżaki pozwalają dłużej cieszyć się chwilami pełnymi relaksu.
Wieczorową porą istnieje możliwość wynajęcia strefy wodnej na wyłączność na przykład w ramach oferty Romantyczny pobyt dla dwojga. Z kolei w saunie suchej w wybranych terminach odbywają się seanse aromaterapii. O szczegóły prosimy pytać recepcję.

RELAKS

Bilard i kręgle

Sala rekreacyjna zlokalizowana w podziemiach dworku to doskonałe miejsce na integrację zarówno w parach, jak i rodzinnie czy grupowo. Przestronna strefa wypoczynkowa ze stołem bilardowym skłania do pozostania tu dłużej, a sąsiadujące z nią dwa tory do kręgli dostarczają dodatkowych wrażeń. Na życzenie można zorganizować tu poczęstunek, a także zaserwować różne trunki.

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.