Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
Oryginalne wesele
WESELA

5 pomysłów na oryginalne wesele?

Przyszła Para Młoda stara się jak może, by dzień ślubu był niepowtarzalny i wyjątkowy. Aby tak się stało, ważne jest zaplanowanie wszystkich szczegółów uroczystości. Obecnie jest dużo więcej możliwości, niż to było dawniej, dlatego coraz częściej stawia się na oryginalność.

Tradycyjne wesele to ślub w kościele, dojazd na salę, w której dominują jasne barwy i zabawa do białego rana. Jednak można postawić na coś ciekawszego. Wymaga to kreatywności, ale, decydując się na nietypową oprawę wesela i równie oryginalne atrakcje, można mieć pewność, że wszyscy uczestnicy będą ten dzień pamiętać na długo. A oto kilka inspiracji!

1. Wesele retro

Jeśli lubicie lata 70., czy 80. możecie zaplanować całe wesele w takim klimacie. Aby ten pomysł wypalił, trzeba przygotować się pod każdym względem. Odpowiednia sala, stroje, muzyka. Już zaproszenia mogą wprowadzać taki nastrój, a jeśli do tego dodamy muzykę, charakterystyczne bibeloty i motywy, można przenieść gości w czasie. Na pewno znajdą się osoby, które będą bawić się do białego rana w rytmach muzyki z młodości rodziców, dziadków czy nawet pradziadków.

2. Oryginalne wesele w Leśnym Dworze

A może wesele w stylu rustykalnym? Powrót do natury jest ostatnio modny tak jak styl rustykalny w różnych odsłonach. Decydując się na organizację wesela w Leśnym Dworze, można zaserwować sielski klimat wsi. Jest to o tyle ciekawe, że samo otoczenie przywołuje skojarzenie z minionymi epokami, kiedy ziemią rządziła szlachta i ważne były wszelkie konwenanse. Na pewno wiele osób ulegnie czarowi i sentymentalizmowi!

3. Zimowe wesele

Bardzo oryginalnym pomysłem jest zrobienie wesela zimowego. Oznacza to, że na wystrój sali mogą składać się ogromne ilości światełek przypominających lód. Wszędzie mogą być kryształki, które do tego nawiązują. Najlepszy efekt uzyskuje się, kiedy sala jest przyciemniona i poza podświetlonymi kryształkami nie ma wiele więcej światła. A goście, zamiast jechać samochodami, mogą dotrzeć na salę… kuligiem. Czasem Młoda Para decyduje się dodatkowo na zrobienie na zewnątrz ogniska. To na pewno oryginalne i na swój sposób magiczne.

4. Dla fanów filmów i książek

Niektórzy są wielbicielami konkretnych filmów albo książek. Mogą więc podejść do wesela w nieco humorystyczny sposób i „zaprosić” swoich ulubionych bohaterów. I tak na stołach i wśród dekoracji będą się na przykład przewijać wizerunki ulubionych postaci z bajek, czy, filmów. Może się też pojawić filmowa muzyka. A jeśli goście byliby chętni, zaproponujmy im przebranie się za niektóre postacie. Z pewnością pomysł ten może wzbudzić  pewne kontrowersje, ale naprawdę są osoby, którym to odpowiada i podchodzą do tego z prawdziwym entuzjazmem.

5. Ślub w plenerze

Za granicą bardzo często organizuje się wesela na świeżym powietrzu. W Polsce praktykuje się to rzadko, choć pomysł ten cieszy się coraz większą popularnością. Na pewno wiele uroku będzie mieć ślub i wesele na plaży, w ogrodzie czy nad malowniczym jeziorem – jak w Leśnym Dworze. Wyjątkowo efektowne wesele może też odbyć się w namiotach. Sama forma jest ciekawa i stwarza szerokie możliwości aranżacyjne, ale i istnieje pewne ryzyko związane z pogodą. Pamiętajmy, jak zmienna jest pogoda w naszym klimacie. Warto wziąć pod uwagę miejsce, gdzie w razie czego będzie można zamienić plener na salę.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.