Sulęczyno
+48 58 684 50 15
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english

Zwiedzanie

Świetne położenie Sulęczyna sprawia, że stanowi ono doskonały punkt wypadowy do zwiedzania Pomorza i jego atrakcji. Możliwości jest naprawdę wiele, wybraliśmy dla Państwa naszą subiektywną listę rekomendacji:

Kamienne Kręgi w Węsiorach (5 km) – dawne cmentarzysko Gotów i Gepidów z 4 kamiennymi kręgami, kurhanami i grobami. Cmentarzysko pochodzi najprawdopodobniej z lat 70-tych n.e. Badania naukowe wykazały, że kręgi emitują energię, która pozytywnie wpływa na ludzi. Warto także odwiedzić pobliski Gród Gotów.

Zamek w Bytowie (19,3 km) – dawna krzyżacka twierdza z XIV wieku, przekształcona na hotel i restaurację, nadal wygląda imponująco i jest częściowo udostępniona do zwiedzania.

Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie (19,6 km) – dawny Skansen Parowozownia Kościerzyna – może poszczycić się zabytkowym transportem kolejowym z okresu kolei żelaznej. Można tu podziwiać lokomotywy, wagony, parowozy oraz maszyny, narzędzia, pamiątki.
Centrum Edukacji w Szymbarku (25 km) – znajduje się tu skansen oferujący różne ciekawe obiekty takie jak Dom Sybiraka, Dom do Góry Nogami, Dom Harcerza, Chata Kaszubska, Dwór Salino czy Najdłuższa Deska Świata.

Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie (29 km) – bazuje na wiekowym warsztacie garncarskim rodziny Neclów związanych Chmielnem. Można tu podziwiać ekspozycje ceramiki, a nawet spróbować samemu wykonać na kole naczynie gliniane.

Kaszubski Park Miniatur (31 km) – można tu odkryć małe kopie ciekawych obiektów kaszubskich, polskich, ale i światowych jak Wieża Eiffla czy Statua Wolności. Dzieci znajdą tu plac zabaw, Mini Zoo oraz Krainę Bajek. Znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Kaszubski Park Gigantów oferuje .in takie fascynujące ciekawostki jak: samolot, gigantyczne owady czy monster truck.

Nasz personel z przyjemnością Państwu doradzi w organizacji wycieczki oraz udostępni pomocną mapkę z wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.