Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
Zimowy ślub
WESELA

Zimowe wesele

Sezon ślubny zaczyna się wiosną, a kończy jesienią. Jest stosunkowo krótki, lecz bardzo intensywny. Większość Par Młodych wybiera właśnie ten okres na organizację swojego przyjęcia. Chętnych nie brakuje, dlatego terminy trzeba rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem. Ślub w zimie nie jest zbyt popularny i jeszcze do niedawna uważano, że jest to domena indywidualistów. Dla wielu Par wesele w zimie wciąż jest ostatecznością, którą można przyjąć tylko wtedy, gdy nie pozostaje już nic innego… Na szczęście to się powoli zmienia. Coraz więcej Narzeczonych decyduje się na ślub poza sezonem, a każdy, kto miał przyjemność uczestniczyć w śnieżnej ceremonii, wie, że zimowe wesele daje wiele możliwości, których próżno szukać o innej porze roku! Jakie są zalety ślubu i wesela zimową porą? Zobaczcie sami!

Ślub i wesele w zimie? Dlaczego nie?

Głównym powodem, dla którego Pary Młode niechętnie organizują ślub w zimie, jest oczywiście pogoda! Największym minusem zimowego wesela jest bowiem minus w skali °C… Od razu przychodzi nam na myśl zimna i mroźna pogoda. Miło jest się czasem przejechać na lodzie, lecz niekoniecznie w dniu ślubu, w ślubnej kreacji na oczach wszystkich gości… 😉 Obawiamy się, że będzie ponuro, trafimy na śnieżycę, roztopy lub siarczysty mróz. Oczywiście, może się tak zdarzyć. Jest to tak samo prawdopodobne, jak to, że w czerwcu spotka nas burza, w sierpniu ulewa i niebo zasnute ciemnymi chmurami. Zima jest mroźna, a lato upalne, duszne i często deszczowe. Taki mamy klimat – pogoda jest kapryśna przez cały rok! Za to jeden z przesądów ślubnych mówi, że ceremonia w Boże Narodzenie to wyjątkowo szczęśliwa wróżba dla Pary Młodej. Istnieje również wiele innych argumentów, aby zorganizować zimowe wesele. Chociażby taki, że aura na zewnątrz tworzy zimą niepowtarzalny klimat…

Ślub zimą ma niepowtarzalny urok i klimat!

Romantyczna ceremonia przy blasku świec, girlandy, iskrzące zimne ognie, klimatyczny pierwszy taniec na przyciemnionym parkiecie, półmrok na sali, wszędzie świece… Czyż to nie jak w bajce? Latem tak kameralna atmosfera nastaje dopiero późnym wieczorem, a zimą może nam towarzyszyć od pierwszych chwil uroczystości!

Każde przyjęcie koncentruje się wokół atmosfery. Wiele zależy od oprawy muzycznej, dekoracji, oświetlenia… W okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem szybko zapada mrok, panująca na zewnątrz aura tworzy wyjątkowo intymną atmosferę. Sprzyja to weselnej aranżacji i daje ogromne możliwości, z których warto skorzystać. Zimowe wesele ma niepowtarzalny urok i może być bardzo klimatyczne. Z pewnością zapewni wiele emocji i niezapomnianych chwil każdej Parze, która marzy o romantycznym ślubie…

Zimowe wesele to niecodzienne dekoracje i oryginalne atrakcje!

Kolejnym plusem wesela w zimie jest bajkowa sceneria, która pozwala na oszczędność w kwestii dekoracji. Zimą może być trudno o ozdoby ze świeżych kwiatów lub będą, ale wyjątkowo drogie. Jednak ślub w okresie bożonarodzeniowym pozwoli nam uniknąć problemu. Kościół będzie już świątecznie przybrany, ozdobiony choinką i lampkami, co stworzy wyjątkową atmosferę. Pomysł na udekorowanie sali również warto oprzeć na choinkach, gałęziach, szyszkach i śniegu. Na stołach możemy ustawić świece i rozsypać sztuczny śnieg, a na ściance za Parą Młodą zawiesić lampki i śnieżynki.

Pary Młode, które lubią zaskakiwać, mogą zorganizować wesele z motywem przewodnim „Królowej Śniegu”! Wystarczy odrobina brokatu, połyskujący diadem, mieniące się kryształki, lśniące perełki… Jeśli dopisze Wam szczęście i w dniu wesela wszystko pokryje się puszystym śniegiem, to Wasza uroczystość odbędzie się w baśniowej lodowej scenerii! Macie też możliwość przygotować gościom oryginalne i niespotykane atrakcje weselne – kulig, ognisko, sanie, zaprzęgi konne, ekstrawaganckie rzeźby lodowe. Otrzymacie też wyjątkowe fotografie ślubne, jakich nie ma nikt inny! Na coś takiego nie można liczyć latem!

Wesele zimą to więcej wolnych terminów!

Jednym z największych plusów organizacji wesela poza sezonem jest oczywiście większy wybór wolnych terminów. Zimowe miesiące nie są tak oblegane, dzięki czemu możemy zarezerwować wymarzoną salę weselną. To doskonałe rozwiązanie dla Par, które nie chcą czekać ze ślubem 2 lata, gdyż zdarza się, że czas oczekiwania wynosi zaledwie kilka miesięcy.

Poza tym zimą jest większy wybór pozostałych usługodawców – możecie szybciej otrzymać obrączki, zaproszenia i wymarzone kreacje. Kalendarze fotografów, kamerzystów i zespołów muzycznych również nie są tak zapełnione, co pozwala wybrać tych, których chcemy, a nie tych, którzy dysponują akurat wolnym czasem. Dużo łatwiej jest również negocjować ceny, gdyż właściciele sal weselnych i inni usługodawcy są bardziej otwarci i skłonni do kompromisów, a zaproszeni goście nie mają kilku wesel w tym samym terminie.

Ślub zimą ma wiele zalet, a branża ślubna uwielbia wesela poza sezonem. Miłość możemy ślubować w czerwcu, w sierpniu, w grudniu, a nawet w styczniu! Warto odrzucić obawy i skorzystać z możliwości, jakich nie dają nam letnie terminy. Zima to wyjątkowa pora roku i może zapewnić wyjątkowe wspomnienia dnia ślubu i wesela.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.