Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
Wakacje na Kaszubach
WESELA

Mamy salę weselną ! Czas na jej okiełznanie…

Tak więc zdecydowaliście się na dany obiekt, czym prędzej zarezerwujcie termin, aby mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie dalszemu planowaniu. Większość miejsc oczekuje przedpłaty zadatku, aby mieć pewność, że nie rozmyślicie się za chwilę. Dla Wasz kolei to gwarancja, że zyskujecie dodatkowy czas na wybieranie poszczególnych punktów oferty. W tym ostatnim pośpiech nie jest wskazany, ale i nie warto przeciągać tego w czasie. W końcu każda decyzja przybliża Was do celu i … otwiera masę drobnych szczególików, które jeszcze trzeba dopiąć.

Dobrze wiedzieć, czy będziecie jedynymi weselnikami w budynku, żeby nie było potem zaskoczenia. Oczywiście istnieje taka ewentualność, zwłaszcza kiedy obiekt ma dwie osobne sale, ale wówczas warto ustalić szczegóły, by mieć pewność, że nie będziecie sobie po prostu przeszkadzać.
Sala weselna – o co pytać ?

Organizując wesele w hotelu, zapytajcie od razu o ilość pokoi, maksymalną liczbę miejsc noclegowych oraz dostępność w interesującym Was terminie, gdyż nie zawsze możecie być przecież jedynymi gośćmi. Jeśli zależy Wam na kameralności, to świetnie sprawdzają się obiekty butikowe. Tu, rezerwując pokoje, macie niejako pewność wyłączności. Istnieje tylko ryzyko, że nie przenocujecie wszystkich gości, ale i na to można znaleźć rozwiązanie – hotele zazwyczaj współpracują ze sobą lokalnie, mogą więc sprawnie zorganizować i rezerwacje, i transfery.

Znając orientacyjną liczbę gości, możecie określić wspólnie z koordynatorem wesela, jak będzie wyglądało rozmieszczenie stołów, pomieszczą się na jednej sali czy też zajmiecie dwie; ustalić kształt stołów, okrągłe, owalne czy prostokątne, Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników – i tak, niby niekorzystny podział na sale, może świetnie się sprawdzić, gdy chcemy oddzielić rodzinę od znajomych tak, by wszyscy czuli się swobodnie.

Warto ustalić, gdzie będziecie siedzieć, aby wszyscy goście mieli Was w zasięgu wzroku oraz byście mogli się z łatwością przemieszczać po sali, kiedy to każdy będzie chciał z Wami porozmawiać czy wznieść toast. Panna Młoda potrzebuje też pokoju, w którym może się odświeżyć czy poprawić MAKIJA . Niektóre po północy przebierają się też w swobodniejszy strój, więc muszą gdzieś zmienić garderobę. Nawet jeśli organizujecie wesele w swoim mieście, pozwólcie sobie na odrobinę luksusu i zostańcie choć dzień czy dwa w hotelu, by cieszyć się Waszym świętem i nie myśleć o żadnych domowych obowiązkach, które siłą rzeczy w mieszkaniu Was dopadną.
Upewnijcie się także, gdzie odbędą się tańce oraz ile miejsca będzie miał dla siebie zespół lub DJ. Podobnie rzecz ma się z dodatkowymi atrakcjami – w zależności od ich rodzaju potrzeba Wam będzie przestrzeni w środku lub na zewnątrz obiektu, a wszystko to będzie częścią weselnego kontraktu.
Jeśli planujecie koktajl powitalny czy też poprawiny, to także powinniście ustalić, jaka przestrzeń zostanie na nie przeznaczona i czy będzie się ona wiązała z jakąś opłatą. Warto także sprecyzować dokładne godziny wspomnianych wydarzeń i dostępności danych obszarów.
W skrócie: im lepiej zrozumiecie obiekt, tym efektywniej będziecie współpracować z jego obsługą, a, dobrze się dogadując, macie pewność, że zmierzcie w tym samym kierunku.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.