Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
wesele rustykalne
WESELA

Jak zrobić wesele w stylu rustykalnym?

Wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że marzymy o tym, by było doskonałe. Jeśli chcemy, by było przepełnione sentymentalizmem i romantyczne, na pewno warto pomyśleć nad tym, żeby zorganizować wesele w stylu rustykalnym.

Styl rustykalny cieszy się rosnącą popularnością. Wynika to z tego, że w dobie komputeryzacji, kiedy dominują maszyny i zaawansowana technologia, coraz chętniej sięgamy po to, co ma związek z naturą. Dotyczy to codzienności, aranżacji wnętrz, a także organizacji uroczystości. Jak zaplanować wesele, by można było powiedzieć, że jest w stylu rustykalnym?

Czym wyróżnia się styl rustykalny?

Styl rustykalny w każdej odsłonie, to przede wszystkim natura i drewno. W cenie są różnego rodzaju beczki, skrzynie, pieńki. Oprócz tego mogą pojawiać się dary natury jak szyszki, gałęzie. Ładnie będą się komponować z płótnem, sezonowymi warzywami i owocami.

Wśród dekoracji często pojawiają się kwiaty w szklanych wazonach lub słoikach, świeczki, sznurki, koronki. Jednym słowem mówiąc wszystko, co kojarzyć się będzie z sielskim klimatem wsi. Czasem kiedy bierzemy udział w uroczystości rustykalnej, całe otoczenie może kojarzyć się z tym, że ktoś zrobił porządek na strychu i przyniósł nieco staroci i porozstawiał w różnych miejscach.

Gdzie takie wesele zorganizować?

Ponieważ styl rustykalny jest diametralnie różny od tego, z czym mamy styczność na co dzień, nie każda sala weselna będzie idealna na takie wesele. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesną salę bankietową, trudno sprawić, by przypominała wiejską chatę, czy dworek. Decydując się na takie wesele, musimy szukać miejsca, w którym będą przewijać się materiały i elementy wymienione wyżej.

Na mapie Polski nie ma zbyt wielu obiektów, które wpasują się w ten klimat, ale jeśli się zastanowimy, to znajdziemy coś ciekawego. Na pewno jedną z dobrych propozycji będzie Leśny Dwór w Sulęczynie. To piękna budowla z początku XVIII wieku, która zachowała klimat tamtych czasów. Poza tym Leśny Dwór jest zlokalizowany nad jeziorem, więc możliwe jest zorganizowanie części uroczystości w plenerze. Wesele w takim miejscu na pewno będzie niezapomniane, a w końcu o to właśnie chodzi.

Zadbaj o dodatkową rustykalną atmosferę

Aby dodatkowo podkreślić charakter wesela, możemy odpowiednio zaplanować nasz strój, zabawy i inne atrakcje. Dawniej zamiast welonu panna młoda miała na głowie wianek. Może to dodać nieco klimatu. Tak samo warto postawić na zwiewną, może koronkową suknię. Nie ma wesela, na którym nie ma zabaw. Tutaj także jest pewne pole do manewru. Wystarczy zaznajomić się z historią i sięgnąć po dawno zapomniane zabawy.

Tak samo młoda para często decyduje się na pamiątkowe księgi gości, chce wręczyć na pamiątkę zdjęcie lub inny podarunek. W tym też należy zadbać o pewną spójność. Poza tym już same zaproszenia nie muszą być proste i zwykłe. Jeszcze zanim nadejdzie dzień wesela, goście mogą poczuć, w jakiej atmosferze będzie przebiegać i jak wyjątkowe może być to wydarzenie.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.