Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
WESELA

Dekoracja stołów weselnych

Efektowne dekoracje ślubne, które zdobią samochód i salę weselną to jeszcze nie wszystko. Największe pole do popisu pozostawiają stoły weselne, przy których zasiądą Nowożeńcy i zaproszeni goście. Stół to najważniejszy element wyposażenia sali. Zarówno Para Młoda, jak i goście, spędzają przy nim dużo czasu – rozmawiają, bawią się i ucztują. Dekoracje stołu weselnego tworzą niezapomniane pierwsze wrażenie i mogą stać się znakiem szczególnym przyjęcia tematycznego. Moment, gdy gości witają na sali piękne dekoracje stołów weselnych, to jedna z tych chwil, które zapadają w pamięci. Warto więc zadbać, aby dekoracje ślubne na stołach prezentowały się elegancko i były dopracowane do perfekcji – diabeł bowiem tkwi w szczegółach… Jakie dekoracje ślubne na stół warto wybrać na tę wyjątkową uroczystość?

Dekoracja stołów weselnych – o czym warto pamiętać?

Tworząc wystrój, warto zadbać o to, aby aranżacja przyciągała wzrok starannym wykonaniem i niebanalnym stylem. Dekoracje stołu weselnego powinny być piękne i praktyczne. Najważniejsze jednak, aby nie znajdowały się powyżej linii wzroku, nie przeszkadzały gościom i nie zasłaniały widoku. Wśród ozdób ślubnych mogą się znaleźć lampiony, kwiatowe kule, owoce, warzywa i wiele innych rzeczy… Dekoracja stołów weselnych zależy wyłącznie od nas, a ogranicza nas tylko wyobraźnia! Każda Para Młoda może indywidualnie zaprojektować własne ozdoby, które będą pasowały do stylu przyjęcia. To sprawi, że najważniejsze w życiu chwile będą niezapomniane.

Dekoracja i wystrój stołów weselnych – Kilka ciekawych propozycji

Sale weselne już same w sobie są eleganckie i bardzo wytworne, jednak nawet najpiękniejsze wnętrza nie oddadzą w pełni uroku przyjęcia, jeśli nie zadbamy o kilka dodatków. Dekoracje ślubne stołu stworzą niepowtarzalny nastrój i pozwolą cieszyć się odświętną atmosferą uroczystości. Jakie ozdoby ślubne mogą znaleźć się na stołach? Jakie dekoracje weselne stworzą niezapomniany klimat?

Dekoracja stołów weselnych świecami i lampionami

Klasyczna dekoracja stołu na wesele to eleganckie bieżniki, serwetki, sztućce, zastawa, świeczniki i kwiaty. Warto skusić się także na księgi pamiątkowe, aby każdy z gości mógł pozostawić podpis i życzenia z okazji naszego ślubu. Wszystkie te elementy tworzą wyjątkowy nastrój i dodają uroku wnętrzom, jednak na stołach weselnych nie może zabraknąć przede wszystkim świec. Świece lub małe lampiony to nieodzowny dodatek wystroju. Małe płonące podgrzewacze na eleganckich podstawkach, pływające kompozycje, świece ustawione na świecznikach lub będące elementem kompozycji florystycznej, doskonale budują intymną i romantyczną atmosferę. Świece zawsze są pięknym dodatkiem, który nadaje uroczystego charakteru i tworzy niepowtarzalny wystrój stołów weselnych.

Dekoracja stołów weselnych winietkami, upominkami dla gości i stylowymi zawieszkami

Wśród ozdóbnie może zabraknąć także takich dodatków, jak kolorowe wstążeczki, ozdobne wazoniki, szykowne kieliszki, zabawne zawieszki na alkohol i upominki dla gości. Również małe imienne winietki na stołach, będą nie tylko gustownym, ale i bardzo przydatnym elementem dekoracyjnym. Kiedy na stołach weselnych ustawione są wizytówki, goście nie muszą w pośpiechu zajmować najlepszych ich zdaniem miejsc, w pobliżu przyjaciół. Unikniemy też kłopotliwego i chaotycznego przesadzania gości, co zdarza się, gdy dla 4-osobowej rodziny zostają miejsca w różnych punktach sali. Małe eleganckie winietki ustawione w towarzystwie kwiatów, lampionów lub zapalonych świec, doskonale sprawdzą się jako gustowna dekoracja stołu weselnego i praktyczny element wskazujący miejsca gości. 

Dekoracje owocowe i warzywne

Dekoracja stołu na wesele może też przypominać małe dzieła sztuki, zwłaszcza jeśli ozdoby wykonane są z owoców i warzyw. Tego typu dekoracje nie są jeszcze w Polsce często spotykane, ale w krajach azjatyckich od dawna robią furorę. Sztuka rzeźbienia w owocach bez wątpienia stanowi oryginalną dekorację stołów weselnych, dlatego też coraz więcej osób docenia jej walory estetyczne. Na przyjęciach najpiękniej prezentują się rzeźby z arbuzów, melonów oraz kompozycje z jabłek, winogron lub innych owoców. Zawsze budzą one zainteresowanie i zachwyt gości.

Dekoracje okrągłych stołów weselnych

Dekorowanie sali weselnej należy jednak zacząć od sprawdzenia planu sali, kształtu i możliwości rozmieszczenia stołów, gdyż goście muszą siedzieć komfortowo. Doskonałym rozwiązaniem będzie balowe ustawienie okrągłych stołów. Wymaga to więcej przestrzeni, niż tradycyjny prostokątny model, lecz prezentuje się to wytwornie i niezwykle elegancko. Dekoracje okrągłych stołów weselnych powinny być przede wszystkim spójne, aby różnokolorowe ozdoby nie wprowadzały chaosu. Okrągłe stoły mają zazwyczaj dużą powierzchnię do zagospodarowania, ale nie powinniśmy ich zbyt mocno zastawiać, gdyż będą sprawiały wrażenie bałaganu. Na środku najlepiej ustawić bukiety kwiatów, wokół wazonów umieścić świeczniki, winietki, upominki, serwetki oraz elegancką zastawę i sztućce. Tak udekorowane stoły na pewno nadadzą uroczystości szykownego charakteru.

Kwiaty na stoły weselne

Najpopularniejszą dekoracją na stoły weselne, bez której ciężko wyobrazić sobie romantyczne przyjęcie, są oczywiście kwiaty. Doskonałym wyznacznikiem tego, jakie kwiaty na stół weselny powinniśmy wybrać, może być bukiet Panny Młodej. Pięknie zaprezentują się róże, goździki, gerbery, peonie, tulipany i hortensje. Wybierając kompozycje, powinniśmy kierować się kolorem, motywem przewodnim wesela i porą roku. Jednak ze względu na kolorowe potrawy ustawione na stole, najlepiej wybrać bukiety jednokolorowe lub w kilku odcieniach jednej barwy. Kwiaty na stoły weselne występują w różnych formach, wielkościach i zestawieniach, ale najważniejsze, aby były świeże, trwałe i nie miały zbyt intensywnego zapachu. Woń kompozycji kwiatowych, potraw i perfum, może stworzyć niezbyt przyjemną mieszankę. Modną i efektowną dekoracją są również rozrzucone na stołach płatki, kolorowe kamyczki i kryształki.

Dekoracja stołu weselnego Pary Młodej

Najważniejsze, zaszczytne miejsca tego wieczoru zajmują oczywiście Nowożeńcy i świadkowie. Państwo Młodzi muszą być dobrze widoczni i skierowani twarzami do swoich gości, aby wszyscy mogli ich obserwować. Z tego też względu ilość zasiadających w pobliżu osób, jest mocno ograniczona. Nikt nie powinien zasłaniać gościom Pary Wieczoru. Dekoracja stołu weselnego Pary Młodej powinna się wyróżniać i przyciągać wzrok, dlatego oprócz standardowych kwiatów i świec, warto dodać kilka dodatkowych bukietów i ozdób. Mogą to być małe latarnie, napisy “Mąż i Żona”, kokardy, wstążki, balony lub inne dekoracje, które pasują do stylu i motywu przewodniego wesela. Najważniejsze, aby żadne dekoracje nie zasłaniały Pary Młodej, nie odgradzały od gości i nie utrudniały przejścia.

fot. Enroute Photography
dekoracje Bukiety Bankiety

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.