Sulęczyno
Recepcja: +48 58 684 50 15 Restauracja: +48 58 684 50 16
Stefana Żeromskiego 15, 83-320 Sulęczyno
english
co zamiast kwiatów
WESELA

Co zamiast kwiatów?

czyli oryginalne, pomysłowe prezenty ślubne

Najczęściej, kiedy szykujemy ślubny prezent, bez zastanowienia razem z nim planujemy wręczyć kwiaty. Pomimo tego, że cięte kwiaty są efektowne i zwyczaj wręczania ich podczas ceremonii ślubnej zakorzenił się w naszej tradycji, to coraz częściej się od tego odchodzi.

Przy większym weselu Młoda Para dostaje tak dużo bukietów, że nie bardzo wie, co z nimi robić. Ostatecznie wkłada się je do wazonów, misek, wiader jeden obok drugiego. Bajecznie kolorowe kwiaty nie tylko tracą wtedy na atrakcyjności, ale też szybko więdną i są do wyrzucenia. Czasem Młoda Para sama już w zaproszeniu prosi o rezygnację z kwiatów. Coraz częściej to sami goście wychodzą z założenia, że lepiej postawić na coś innego, bardziej oryginalnego. Co więc możemy wręczyć, żeby zrobić fenomenalne wrażenie?

1. Kwiaty w innym wydaniu

Zakładając, że Młoda Para uwielbia rośliny, nie trzeba całkowicie z kwiatów rezygnować, ale można pomyśleć o tym, by były one trwałe. Z tego względu atrakcyjnym pomysłem mogą być rośliny doniczkowe. Niejednokrotnie piękne kompozycje uzyskuje się poprzez połączenie kilku mniejszych kaktusów albo sukulentów. Pójdźmy o krok dalej. Wiedząc, że ogrodnictwo jest jedną z pasji Młodej Pary, można pokusić się o wręczenie… nasion! Wspólne sadzenie, a później obserwowanie kiełkujących roślin, będzie miało w sobie też coś symbolicznego.

2. Alkohol i słodycze

Alkohol i różnego rodzaju słodycze sprawdzą się podczas prawie każdej uroczystości. Nie inaczej jest z weselem. Butelka dobrego trunku, najczęściej wina, będzie idealna. Jeśli Młoda Para gustuje w innym typie alkoholu, nic nie stoi na przeszkodzie. Najlepiej, kiedy butelka będzie w ciekawej oprawie, jak drewniana skrzyneczka. Tak samo, zamiast kwiatów można wręczyć słodycze. Do dyspozycji mamy m.in. różnego rodzaju bombonierki, czekoladki, a nawet cukierkowe bukiety. Wybór jest spory i na pewno znajdziemy coś niepowtarzalnego.

3. Zabawki

W przypadku, kiedy Młoda Para decyduje się na to rozwiązanie, zazwyczaj informacja jest na zaproszeniu. Oczywiście zabawki nie są dla przyszłych potomków. Państwo Młodzi chcą raczej w ten sposób zachęcić do pomagania innym. Zabawki zostaną zawiezione do Domów Dziecka, albo przeznaczone na inne cele charytatywne. Zdarza się, że zamiast zabawek, w zaproszeniu jest prośba o ubranka. Tak samo czasem pojawia się informacja, że na miejscu pojawi się skarbonka na drobne datki.

4. Zdrapki i kupony

Jeśli każdy z gości kupi jedną lub kilka zdrapek, to raczej będzie to koszt niewielki. Natomiast radość Młodej Pary, odkrywającej kolejne pola – nieoceniona. Zwłaszcza kiedy okaże się, że w którymś z kuponów kryje się ciekawa wygrana.

5. Gry i książki

Interesującym, a zarazem praktycznym dodatkiem do prezentu ślubnego będzie coś, czym interesuje się Młoda Para. Jeśli są zapalonymi czytelnikami, mogą to być książki, a  kiedy na przykład lubią gry planszowe, możemy postawić na najnowsze wydanie ciekawej gry.

Kontakt

recepcja@lesnydwor.pl

+48 58 684 50 15

Zarejestruj się, aby otrzymywać ekskluzywne oferty

Będziesz otrzymywał wiadomości e-mail z ofertami i promocjami.